Duża Farma Górnicza odkryta w Opuszczonej Fabryce Rosyjskiej

marzec 13, 2018 1421 0

Duży nielegalna kopalnia kryptowalut została odkryta przez policję w rosyjskim mieście Orenburg. Farma zostało założona na terenie opuszczonej fabryki. Twórcy projektu ukradli energię elektryczną wartą 60 milionów rubli. Ryzykują latami więzienia.

Badając niezwykłe zużycie energii elektrycznej, policja w rosyjskim mieście Orenburg natknęła się na jeden z największych zakładów do wydobywania kryptowalut w kraju. Nieznani górnicy nielegalnie założyli swoją kopalnie w zamkniętym zakładzie, podłączając kable do pobliskiej stacji transformatorowej.

W tym, co rosyjskie media określały jako "scenę z Matrixa", badacze znaleźli maszyny ASIC na stojakach. Układy ASIC zużywają ogromną ilość energii elektrycznej i generują dużo ciepła. Wymagane chłodzenie zapewniały duże wentylatory przemysłowe.

Farma została odkryta po tym, jak pracownicy miejscowego zakładu energetycznego wykryli podejrzanie wysokie zużycie energii elektrycznej ze starej fabryki. Przedsiębiorstwo państwowe zamknęło fabrykę przed laty.

Według wstępnych szacunków urządzenia wydobywcze zużyły energię elektryczną o wartości 60 milionów rubli (ponad 1 milion USD). Jednak górnicy nigdy nie zadali sobie trudu, by zapłacić rachunki. Jeśli zostaną złapani przez policję, mogą zostać skazani na 10 lat więzienia.

Federacja Rosyjska jest gotowa przyjąć przedsiębiorców gotowych inwestować w wydobycie kryptowaluty. Domy i firmy zużywają mniej niż 60% energii elektrycznej, którą może wyprodukować kraj. Niedawno rosyjski biznesmen nabył dwie elektrownie, które mają być używane specjalnie do wydobywania kryptowalut. Zagraniczni inwestorzy również są mile widziani.

Jednak farma kryptowalut w Orenburgu nie uzyskała zgody od żadnej instytucji rządowej. Instalacja kryptograficzna w starej fabryce kauczuku zdecydowanie nie jest tym, co władze rozumieją przez uprzemysłowione wydobycie. Niemniej jednak nielegalna farma jest do tej pory jedną z największych operacji wydobywczych w Rosji.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 09:09
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Binance

Reklama