Lightning Network (LN) ponad 1000 nodów, prawie 2000 kanałów

marzec 12, 2018 1519 0

Sieć Lightning Network (LN) przekroczyła ilość 1000 aktywnych węzłów (nodów) w głównej sieci Bitcoin (mainnet), co stanowi kamień milowy dla skalowania.

Dane monitorowania LN pokazują obecnie 1004 węzły online, z rekordowo wysokim poziomem 1894 otwartych kanałów.

Komentatorzy spekulują na temat postępu technicznego przez programistów LN, mówi się że pierwsza wersja mainnet protokołu LN może wkrótce ujrzeć oficjalne wydanie.

 

Lightning network osiągnęło znaczny wzrost, zarówno w testach, jak i implementacjach sieci głównych, ponieważ te rozpoczęły się w grudniu 2017 r. Pomimo krytyki ze strony starszych osobistości bitcoin, liczba węzłów decydujących się na dołączenie do sieci wciąż wzrasta.

Jednocześnie krytyka koncentruje się na obawach, że protokół nie jest jeszcze na tyle solidny technicznie, aby obsłużyć masowe transakcje użytkowników, bez ryzyka utraty środków z powodu błędów w kodzie.

Niemniej jednak, LN, jako "skalowalne" rozwiązanie skalujące, zyskało uznanie Microsoftu w zeszłym miesiącu, ponieważ gigant komputerowy powiedział, że będzie preferował takie rozwiązania zamiast rozwiązań "on-chain", takich jak większe bloki proponowane przez altcoin bitcoin cash.

Reagując na najświeższe informacje, komentatorzy mediów społecznościowych wskazują na LN bo realizuje tańsze i szybsze transakcje, które, jak mówią, sprawiają, że bitcoin cash jest "przestarzały".

Masowa adopcja Segwit, która również zmniejszyła opłaty i czas transakcji, wydaje się być równie ważnym momentem. A dzieje się to właśnie teraz.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 12:34
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama