Binance oferuje 250 000 $ nagrody za aresztowanie hakerów

marzec 12, 2018 1847 0

Giełda Binance oferuje 250 000 dolarów za pomoc w namierzeniu i aresztowaniu hakerów zaangażowanych w incydent z 7 marca.

Zgodnie z zapowiedzią, pierwsza osoba, która dostarczy informacje, które będą skutkowały aresztowaniem, otrzyma nagrodę w Binance Coin (BNB), krypto którą znajdziemy na giełdzie Binance. Jeśli istnieje wiele źródeł informacji, które prowadzą do ostatecznego aresztowania, nagroda może zostać podzielona między źródła.

W swoim oświadczeniu Binance podkreśla znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz zwalczania przestępczości i nieetycznych zachowań w społeczności kryptograficznej:

Aby zapewnić bezpieczną społeczność kryptograficzną, nie możemy po prostu grać w obronie. Musimy aktywnie zapobiegać wszelkim atakom hakerów przed ich wystąpieniem, a także śledzić je po fakcie. Mimo że próba hackingu przeciwko Binance w dniu 7 marca nie zakończyła się sukcesem, było jasne, że był to wielki, zorganizowany wysiłek. Trzeba to rozwiązać.

Oprócz aktualnej nagrody, Binance przeznaczył 10 milionów dolarów na rezerwy kryptowalutowe dla przyszłych nagród za wszelkie próby włamania się do Binance. Zgodnie z oświadczeniem Per Binance, giełda zaprosiła również inne giełdy na całym świecie do pójścia w ich ślady. " Ochrona funduszy jest i zawsze była naszym najwyższym priorytetem! - dodali.

Użytkownicy powiadomili Binance o naruszeniu bezpieczeństwa po zaobserwowaniu nieregularnego i nieautoryzowanego zachowania transakcji na swoich kontach. Dokładna metoda stosowana przez hakerów pozostaje niejasna, chociaż niektórzy użytkownicy uznali, że możliwy wyciek kluczy API użytkowników może wyjaśnić, w jaki sposób hakerzy ominęli dwuskładnikowy system uwierzytelniania Binance. Binance wznowił działalność handlową następnego dnia, 8 marca.

Pewność jest taka, że ​​nie będzie to ostatnia próba włamania się na giełdę lub oszukiwania klientów. My, ludzie, jesteśmy najsłabszym ogniwem w większości przypadków naruszeń bezpieczeństwa w Internecie. Wszyscy musimy być bardziej czujni, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z kryptowalutami, które stają się coraz większym celem.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama