Nobuaki Kobayashi i inne powody spadków cen bitcoin

marzec 09, 2018 2183 0

Nobuaki Kobayashi japoński syndyk upadłej giełdy Mt.Gox dokonał sprzedaży 35 841 bitcoinów oraz oraz 34 008 monet bitcoin cash o łącznej równowartości ponad 43 miliardów jenów lub ponad 405 milionów dolarów.

Sprzedaż miała odbywać się pomiędzy grudniem zeszłego roku, a lutym za pomocą jednej z giełd kryptowalut. Pomimo, iz syndyk nie powiedział o jaką giełdę chodzi, wiele wskazuje na to, iż był to Kraken, który to ma pośredniczyć w przyszłej dystrybucji środków dla wierzycieli Mt. Gox. W rękach syndyka nadal pozostaje 160 000 bitcoinów o równowartości około 1,7 mld. dolarów oraz analogiczna wartość monet bitcoin cash. Przy obecnym kursie obu kryptowalut wartość ta znacznie przekracza zakres wierzytelności giełdy. Przypomnijmy, iż ta obliczona została na sumę 597 mln. dolarów. Póki co nie wiadomo co zarządca masy upadłościowej giełdy Mt.Gox ma zamiar zrobić z resztą środków kryptowalutowych, które znajdują się w jego posiadaniu.

Mt.Gox powstał 17 lipca 2010 roku. Był największą giełdą Bitcoin na świecie, dopóki hakerzy nie ukradli 850 000 BTC w lutym 2014 r., Śledztwo karne i próby zwrotu pieniędzy użytkownikom trwają do dziś. 28 lutego 2014 roku Mt. Gox ogłosił bankructwo. Już od czterech lat trwa postępowanie upadłościowe w tej sprawie.

Trzeba mieć na uwadze, że Nobuaki Kobayashi nadal będzie sprzedawał bitcoiny co może mieć znaczny wpływ na kurs w ciągu najbliższych tygodni/miesięcy.

Kolejnym powodem może być kradzież z giełdy Binance, gdzie za pomocą kluczy API nieostrożnych użytkowników, hackerom udało się nie tyle ukraść tokeny monet co podbić kurs małej kryptowaluty viacoin aby je za chwilę sprzedać, mimo że giełda twierdzi że nie doszło do kradzieży i środki zostały zablokowane, w sieci pojawiają się sygnały że kilku osobom udało się sprzedać viacoin w wysokiej cenie i wysłać zarobek np. w btc na inną giełdę, gdzie jak się można domyślać zostały sprzedane. Skoro udało się to zwykłym użytkownikom to niemu nie miałoby się udać ludziom którzy całą tą akcję przygotowali.

Warto również wspomnieć o ukaraniu przez Japońskich regulatorów siedmiu giełd kryptowalut, które nie spełniają norm ochrony użytkownika. Japoński regulator finansowy ukarał siedem giełd kryptowalut w kraju, zawieszając działalność dwóch z nich. "Agencja obawia się kolejnego włamania jak na giełdę Coincheck", oświadczyła po niedawnych kontrolach wszystkich giełd kryptograficznych w Japonii, które wykazały niewystarczające środki ochrony klienta. Bit Station i FSHO zostały zobowiązane do zawieszenia działalności od 8 marca do 7 kwietnia. Oba są quasi-operatorami, co oznacza, że ​​mogą prowadzić wymianę kryptograficzną, podczas gdy ich rejestracje w FSA są w toku. Agencja zwróciła się również do obu giełd o przedłożenie planów poprawy pracy do 22 marca.

Wszystkie te wydarzenia zbiegły się razem w czasie, co w połączeniu z paniką spowodowało spadek BTC do około 8400$. W obecnej chwili jest to około 8770$, niema jednak pewności czy to koniec spadków.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama