Najtańsze i najdroższe kraje do wydobycia bitcoin

marzec 06, 2018 1988 0

To gdzie mieszkasz na świecie wpływa na to, jak opłacalna jest twoja operacja wydobycia bitcoinlub innych kryptowalut, które opierają się o metodę PoW. Dane zebrano dzięki analizom światowych cen energii elektrycznej przez firmę oświetleniową Elite Fixtures, dane te zmapował serwis Bitcoinist.

Ceny energii na całym świecie różnią się w zależności od szeregu czynników, w tym dotacji rządowych i dostępu do zasobów naturalnych. Te same czynniki wpływają na to, ile kosztuje uruchomienie energochłonnych komputerów znanych jako koparki Bitcoin, które rozwiązują bardzo złożone problemy matematyczne, aby zdobyć Bitcoin.

Jedna z najbardziej wydajnych koparek, Bitmain Antminer S9, zużywa 1350 W podczas pracy. To taka sama ilość energii elektrycznej, jaką można wykorzystać w suszarce z ustawieniem maksymalnym.

Przy średniej 12.203 USD kosztów energii elektrycznej za Bitcoin, region Oceanii z kropkami na wyspach jest najdroższym obszarem na świecie dla górnictwa, następnie Ameryka Południowa na poziomie 7 150 USD, Europa na 6 695 USD, Azja na 6378 USD, Środkowy Wschód na 6 249 USD, i Ameryce Północnej na 5 456 $. Afryka jest najtańszym regionem górniczym, kosztującym średnio 4 626 USD energii elektrycznej za BTC.

Średni koszt elektryczny wydobycia 1 bitcoina we wszystkich krajach wynosi 7 295 USD. Koszty energii elektrycznej w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych spadły o ponad 2000 USD poniżej średniej. A z 1 BTC, który zarobi ponad 10 000 $ na dzisiejszym rynku, wysokie rachunki za energię elektryczną mogą wynagrodzić wypłaty.

Ważne jest, aby pamiętać, że w badaniu wzięło udział tylko 111 spośród 195 krajów na Ziemi. Bezbarwne rejony na mapie reprezentują kraje, które nie były reprezentowane w badaniu.

Krajem o najwyższych kosztach energii na wydobycie bitcoin jest Korea Południowa - 26.170 USD za BTC. Bloomberg podał w ubiegłym roku, że gwałtownie rosnące ceny energii elektrycznej w tym kraju, spowodowane taryfami, sprawiają, że wiele gospodarstw domowych płaci za energię więcej niż fabryki.

Najtańszym krajem wydobycia jest Wenezuela za jedyne 531 USD za BTC. Socjalistyczny naród południowoamerykański był jedynym krajem, który uzyskał potrójną cyfrę, częściowo z powodu mocno subsydiowanych cen energii elektrycznej.

Polska plasuje się w średniej europejskiej na poziomie 6931$.

Ceny energii potrzebne w górnictwie Bitcoin zawsze były przeszkodą. Niektórzy górnicy obniżają koszty, wprowadzając ekologiczne technologie odnawialne, takie jak panele słoneczne. Moonlite.io to jedna firma, która chce uruchomić wydobycie w 100% z odnawialnych źródeł. Ponadto prezes New Power Power Authority otwarcie mówi o zapewnieniu tańszej energii elektrycznej do wydobywania bitcoin.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł. Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 07 marzec 2018 09:40
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama