Giełdy obniżają opłaty za przesyłanie BTC

marzec 06, 2018 1291 0

W ubiegłym tygodniu trzy największe giełdy kryptowalut obniżyły opłaty za przesył bitcoin nawet o połowę. Podczas gdy średnia cena wysyłania bitcoin spadła w ostatnim czasie dość znacznie, oszczędności te nie zostały jeszcze przekazane na wymianę klientów. Teraz Binance, Bitfinex i Kraken zmniejszyli swoje opłaty dzięki zwiększonemu przydziałowi Segwit i grupowaniu transakcji.

Bitcoin jest teraz dość tani do przesłania - w niektórych przypadkach tańszy niż ethereum. Obecnie około 10 satoshis na bajt, który działa za około 30 centów za typową transakcję. Wielu użytkowników bitcoin wysyła kryptowaluty tylko wtedy, gdy je wycofują z giełdy, do portfela, który kontrolują lub do innej giełdy. A dzięki giełdom kryptowalutowym ustalającym własne dodatkowe opłaty, ostatnie obniżenie fee za wysyłanie nie przeszły do ​​użytkowników. Do zeszłego tygodnia wciąż kosztowało to około 10 USD, aby wycofać BTC z giełdy, takiej jak Kucoin lub Binance. Podczas gdy ten pierwszy jeszcze nie obniżył swoich opłat, Binance tak.

Teraz kosztuje to 0,0005 BTC, czyli około 5,70 USD po aktualnych cenach, aby wycofać BTC z Binance. W międzyczasie Bitfinex obniżył o jedną trzecią swoje opłaty, które wynoszą obecnie 0,0004 BTC, głównie wymiana adresów na Segwit jest przyczyną oszczędności. Ostatecznie, Kraken obniżył opłaty do 0,0005 BTC.

Istnieją dwa powody, które przypisuje się obniżeniu opłat giełdowych i późniejszych oszczędności dla ich użytkowników: Segmentacja i grupowanie transakcji. Po tym, jak Coinbase i GDAX rozpoczęły wdrażanie Segwit w dniu 23 lutego, liczba adopcji segwit wzrosła z 20% wszystkich transakcji do ponad 30%, a od tego czasu utrzymuje się na tym samym poziomie. 28 lutego wydobyty został blok bitcoin zawierający rekordową liczbę 65% transakcji na Segwit.

Ze względu na dużą liczbę transakcji giełdy bitcoin wysyłają wiele transakcji jednocześnie, grupowanie może potencjalnie zapewnić jeszcze większe obniżki kosztów niż Segwit. Trudno jest określić procent transakcji, które są grupowane według dostępnych danych blockchain. Można jednak wnioskować, że ich liczba wzrasta. Coinmetrics wskazuje, że obecnie wysyłane jest około 10 miliardów BTC dziennie, tyle samo co w listopadzie ubiegłego roku. Różnica polega na tym, że w celu osiągnięcia tej liczby zajęło to 300 000 transakcji dziennie, w porównaniu do 180 000 obecnie. Przy 60% wolumenu transakcji w listopadzie, prawdopodobnie grupowanie odgrywa coraz większą rolę.

Podczas gdy wiadomości z Bitfinex, Kraken i Binance są mile widziane, ciężar spoczywa teraz na innych giełdach. Na przykład Bittrex pobiera obecnie 0,001 BTC (11,50 USD) za wypłaty, a Coinbase jeszcze nie obniżyło opłat, chociaż obejście pozwala klientom przenieść ich krypto do GDAX za darmo i wycofać z niego bez opłat. Inne giełdy, takie jak Kucoin, jeszcze nie obniżyły opłat. Niemniej jednak od początku roku dokonano znacznego postępu, który dobrze wróży dla wykorzystania i płatności poprzez bitcoin.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł. Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 07 marzec 2018 09:41
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama