Obrady okrągłego stołu Komisji Europejskiej z Bitbay

marzec 01, 2018 819 0

W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie okrągłego stołu zorganizowane przez Komisję Europejską. Polskę jako jedyni reprezentowała giełda Bitbay

W ubiegły poniedziałek mieliśmy przyjemność wziąć udział w obradach okrągłego stołu na temat: „Kryptowaluty - szanse i zagrożenia” zorganizowanego przez Komisję Europejską.

Giełda BitBay, była jedynym reprezentantem z Polski

Brukselskie spotkanie odbyło się pod przewodnictwem Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za stabilność finansową, usługi finansowe oraz unię rynków kapitałowych.

Smutne i przerażające jest jednak to że nie było na tym spotkaniu ani jednego przedstawiciela rządu.

BITCOIN i inne kryptowaluty nie mają "gwarantowanej wartości" i powinny zawierać "wyraźne i częste" ostrzeżenie dla inwestorów, aby zabezpieczyć się przed możliwymi zagrożeniami dla ich inwestycji, powiedział unijny komisarz ds. Usług finansowych Valdis Dombrovskis.

Bitcoin i inne kryptowaluty przyciągnęły rosnącą liczbę inwestorów, ponieważ ich wartość zaczęła gwałtownie spadać na krótko przed Bożym Narodzeniem 2017.

Dombrovkis ostrzegł, że spekulacja może stwarzać ryzyko dla inwestorów, sugerując, że Unia Europejska jest gotowa uregulować kryptowaluty w nadchodzących miesiącach.

Powiedział: " Kryptowaluty - które nie są walutami w tradycyjnym znaczeniu i których wartość nie jest gwarantowana - stały się przedmiotem spekulacji: naraża to konsumentów i inwestorów na znaczne ryzyko, w tym ryzyko utraty inwestycji.

"Z tego powodu uważamy, że ostrzeżenia o zagrożeniach dla konsumentów i inwestorów są ważne i muszą być jasne, częste i we wszystkich jurysdykcjach."

Przemawiając do prasy po okrągłym stole omawiającym wyzwania i możliwości krypto-handlu, pan Dombrovkis powiedział: "Nie wykluczamy możliwości posuwania się naprzód poprzez regulowanie kryptowalut na poziomie UE, jeśli zobaczymy na przykład pojawienie się ryzyka, ale nie pojawi się wyraźna reakcja międzynarodowa ".

Jednak pomimo apeli o ostrożność ze strony inwestorów, komisarz UE zasugerował, że Bruksela uznaje technologiczne znaczenie struktury napędzającej handel bitcoinami i innymi kryptowalutami - blockchain.

Powiedział: "Doszliśmy do wniosku, że technologia blockchain ma silne obietnice dla rynków finansowych i aby pozostać konkurencyjną Europa musi przyjąć tę innowację".

Poniżej plan obrad i lista uczestników.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł. Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 07 marzec 2018 09:41
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama