Sąd wymusza blokadę na 40 stronach Bitcoin w Rosji

marzec 01, 2018 1664 0

Sąd Miejski w Sankt Petersburgu zakazał korzystania z 40 witryn powiązanych z bitcoinem, oferujących informacje o kryptowalutach i usługach wymiany w Rosji. Zakaz został nałożony przez sąd okręgowy w maju ubiegłego roku, na wniosek prokuratury. Zabroniono "rozpowszechniania informacji" o bitcoinach, a także kupowania i sprzedawania kryptowalut.

Sąd Miejski w Sankt Petersburgu wprowadził zakaz, który dotyczył ponad 40 stron internetowych związanych z Bitcoinem. Został nałożony przez sąd okręgowy w maju 2017 r., Na wniosek prokuratury w północnej stolicy Rosji. Skutecznie ograniczył dostęp do platform internetowych i uniemożliwił usługi wymiany oferowane przez niektóre z nich.

Po zeszłorocznym zakazie, właściciele stron złożyli apelację do lokalnych organów sądowych do decyzji w drugim co do wielkości rosyjskim mieście. Sąd Okręgowy Oktyabrsky stwierdził, że rozpowszechnianie informacji o bitcoinach i wykorzystaniu kryptowalut było nielegalne w Federacji Rosyjskiej. Decyzja została przekazana rosyjskiej agencji nadzoru telekomunikacyjnego Roscomnadzor, która miała zablokować witryny.

"Rzeczywiste istnienie kryptowalut poza ramami prawnymi nie przewiduje wprowadzenia mechanizmów prawnych w celu zapewnienia, że ​​strony wypełniają swoje obowiązki", dekretował orzeczenie pierwszej instancji. Sąd okręgowy zauważył również, że bitcoin "nie był poparty prawdziwą wartością", a jego użycie było anonimowe. Stwierdził, że rosyjski rubel jest jedyną oficjalną walutą w kraju, wskazując, że wydawanie innych walut i surogatów pieniężnych było zabronione.

Według sędziów kryptowaluta "nie ma podmiotu, który gwarantuje warunkową siłę nabywczą". Obawiali się, że "emisja i obieg bitcoinów jest całkowicie zdecentralizowany" i nie było żadnych regulacji państwowych. Sąd ostrzegł, że kryptowaluty, takie jak bitcoin, przyczyniają się do rozwoju szarej strefy i nie mogą być wykorzystywane przez obywateli i podmioty prawne w Federacji Rosyjskiej.

Teraz sprawa zostanie zwrócona do Sądu Okręgowego Oktyabrsky. Zgodnie z rosyjskim prawem powinien on zostać ponownie rozpatrzony przez nowy organ sądowy.

Władze rosyjskiego kapitału wciąż przygotowują nowe przepisy regulujące sektor kryptowalutowy. Ustawa o "cyfrowych aktywach finansowych" i finansowaniu społecznościowym została zaproponowana przez Ministerstwo Finansów, pomimo nieporozumień z Centralnym Bankiem Rosji dotyczących obrotu i handlu kryptowalutami. Wiele innych projektów dotyczących różnych aspektów gospodarki cyfrowej również czeka w Dumie Państwowej. Było wiele wezwań do regulowania kryptowalut w Federacji Rosyjskiej. Niedawno szef sejmowej Komisji Polityki Gospodarczej Sergey Zhigarev proponował zalegalizowanie kryptowalut w celu przyciągnięcia inwestycji zagranicznych.

Instytucje federalne zostały skrytykowane za ich powolny postęp. Zainteresowane strony i urzędnicy regionalni wezwali rosyjski rząd do nadrobienia zaległości w stosunku do innych krajów. Przewodniczący Komitetu ds. Rynku Finansowego w Dumie Anatolij Aksakow powiedział, że jego członkowie próbują przyspieszyć proces prawny i byli gotowi wprowadzić projekt ustawy w izbie niższej rosyjskiego parlamentu. Eksperci z branży kryptograficznej twierdzą, że proponowane przepisy pozostawiają wiele problemów nierozwiązanych i wymagają rewizji przed ich ostatecznym przyjęciem.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama