Japońska giełda przez błąd, oferowała bitcoiny za darmo

luty 22, 2018 696 0

Błąd oprogramowania giełdy spowodował że przez 20 minut można było zakupić bitcoina za darmo. Skorzystało 7 osób, jednak transakcje zostały anulowane natychmiast po wykryciu błędu.

Według Reutersa, krótkotrwały błąd systemowy na japońskiej giełdzie kryptowalut Zaif pozwolił siedmiu klientom na krótko kupić bitcoiny za darmo.

Przypadkowa sprzedaż flash Zaif miała miejsce 16 lutego i trwała tylko około 18 do 20 minut.

Nic dziwnego, że żadna ze sprzedaży nie została zatwierdzona. Zaif sprawił, że transakcje zostały anulowane natychmiast po wykryciu błędu.

Jeden "nabywca" podjął próbę sprzedania 2200 trylionów jenów (około 20 bilionów dolarów) w bitcoinie, zanim problem został rozwiązany.

Jednak jeden klient mógł lepiej wykorzystać błąd Zaifa, próbował natychmiast przenieść swoje darmowe Bitcoiny na zewnętrzny adres portfela. Jego przypadek nie został jeszcze do końca rozwiązany.

16 giełd kryptowalutowych jest prawnie dopuszczonych do działania w Japonii i najwyraźniej są w trakcie tworzenia organu samoregulującego. Według dziennika biznesowego Nikkei, ciało ma zacząć działać w kwietniu i ustanowi wytyczne i zasady dotyczące bezpieczeństwa, reklamy i środków karnych.

W miarę upływu czasu organy samoregulujące mogą stać się bardziej powszechne w przestrzeni kryptowalut.

Brian Quintenz, komisarz z Commodity Futures Trading Commission, niedawno zasugerował, że firmy kryptograficzne powinny zacząć regulować się, stwierdzając :

Chciałbym teraz skorzystać z tej okazji, aby wezwać społeczność inwestorów i społeczność popierającą waluty cyfrowe do stworzenia pewnego rodzaju organizacji samoregulującej, która może rozwijać standardy w zakresie polityki cybernetycznej, zatrzymywania danych, prowadzenia rejestrów, obowiązków dotyczących dokumentacji finansowej, informacji poufnych. handlu, etyki, kodeksu postępowania. Samoregulacja ma silną historię na naszych rynkach.

Japonia jest pierwszym krajem na świecie, który uruchomił system służący do nadzorowania wymiany kryptowalut, którego celem jest ochrona konsumentów przed oszustwami, zapobieganie potencjalnej działalności przestępczej i wspieranie rozwijającego się przemysłu blockchain. Pod tym względem kraj znajduje się w czołówce regulacji pro-kryptowalutowych.

Jednak niektórzy regulatorzy uważają, że nadzór Japonii nie jest wystarczająco rygorystyczny, pozwalając na poważne ataki, takie jak niedawny na Coincheck (zginęło 530mln$). Niemniej jednak regulacja tego kraju wyraźnie kontrastuje z ekstremalnymi środkami anty-kryptowalutowymi Chin i przyciąga chińskie giełdy, które nie są w stanie prowadzić działalności w swoim kraju.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2018 09:16
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama