Japońskie giełdy aktywnie reklamują się w telewizji

luty 20, 2018 814 0

Japońskie giełdy kryptowalut są bardzo aktywne w reklamowaniu swoich usług. Kilka giełd, w tym Bitflyer, DMM Bitcoin, Tech Bureau's Zaif i Coincheck wykorzystują moc gwiazd i uruchamiają reklamy telewizyjne z oryginalną muzyką.

Według CM Soken Consulting, firmy badaczej obsługiwanej przez Tokyo Kikaku Co, "obecność w reklamach telewizyjnych giełdy kryptowalut znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku" - podał Japan Times. "Między 20 grudnia a 19 stycznia reklamy telewizyjne Coinchecka i Bitflyera były emitowane 819 razy w regionie Kanto, porównywalnym do dużych firm, takich jak Toyota Motor Corp, NTT Docomo Inc i Mcdonald's Japan."

Serwis informacyjny zwrócił także uwagę, że ogromny billboard "DMM Bitcoin z japońską gwiazdą pokrytą złotem" jest wyraźnie pokazywany w Shibuya, jednej z najbardziej ruchliwych i najbardziej znanych dzielnic handlowych w Tokio. "Kiedy byłem w Londynie, widziałem reklamy na całym Facebooku, ale nigdy w telewizji ani na takich ulicach", przyznał 20-letni brytyjski turysta, stojąc pod billboardem.

Kenji Harashima, starszy pracownik naukowy specjalizujący się w technologiach finansowych dla Instytutu Badawczego Mizuho, powiedział:

Japońskie giełdy są najbardziej aktywne na świecie. Nie tylko jest to wynikiem restrykcyjnych regulacji w Chinach i Korei Południowej, ale także dlatego, że możesz wykorzystać efekt dźwigni do inwestycji.

DMM Bitcoin, Bitflyer i Coincheck "wszystkie mają reklamy na platformach internetowych, takich jak YouTube, Facebook i Instagram. Na tych samych giełdach pojawiły się również reklamy telewizyjne "- dodała publikacja.

W ubiegłym tygodniu Tech Bureau, które prowadzi krypto giełdę Zaif, zaczęło nadawać komercyjną ogólnokrajową japońską aktorkę, modelkę i piosenkarkę Ayame Goriki. Według jej strony Wikipedii, była w 37 serialach telewizyjnych i pojawiła się w 7 filmach.

Jednominutowa reklama zawiera także oryginalną piosenkę, która jest luźno tłumaczona jako "Zaif for bitcoin" zespołu "Kaneko Mari & Zaif 2 Da Moon". Zaif twierdzi, że ogólnokrajowa promocja ma na celu zwiększenie świadomości usług, a także "poprawę wizerunek branży jako całości."

Największa japońska giełda kryptowalut, Bitflyer, była pierwszą firmą, która prowadziła reklamy telewizyjne pod koniec kwietnia ubiegłego roku, jak podaje Japan Times. W tym czasie japoński rząd zalegalizował bitcoina jako legalną metodę płatności.

Bitflyer zatrudnił japońską aktorkę i modelkę Riko Narumi, by stała się celebrytką firmy i pojawiła się w jej reklamach.

DMM Group zaczęła reklamować swoją giełdę bitcoin na początku roku. W styczniu firma uruchomiła giełdę kryptograficzną pod nazwą DMM Bitcoin, która obsługuje 7 kryptowalut. Niedawno uruchomiła także farmę górniczą i salon wystawowy w Kanazawa City w prefekturze Ishikawa w Japonii.

W reklamach DMM Bitcoin znajduje się aktorka i modelka znana jako Laura i inna aktorka, Rika Nakagawa. Laura była również w innych reklamach DMM Group, w tym dla firmy zajmującej się wymianą walut DMM FX.

Centrale kryptowalutowe Bittrade i Coincheck wykorzystały moc gwiazdy, aby reklamować swoje firmy. Bittrade zatrudnił japońską aktorkę Ruriko Kojimę, która stała się jej twarzą. Coincheck zatrudnił popularnego miejscowego komika Tetsuro Degawę. Jednak reklamy Coincheck zostały usunięte w wyniku włamania, które kosztowało Giełdę 58 miliardów jenów w NEM.

"Menedżerowie Coincheck przyznają, że mogli bardziej zwiększać bezpieczeństwo niż przyciągać klientów reklamami", napisał Japan Times i cytował prezesa SBI Holdings, Yoshitaka Kitao:

Najbardziej denerwuje mnie to, że wydali pieniądze na reklamy, które powinny zostać wydane na ich systemy.

Japońskie Stowarzyszenie Biznesu Kryptowalutowego (JCBA), grupa branżowa z ponad 150 członkami, w tym Coincheck, poprosiła swoich członków o "odpowiedzialną reklamę".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 20 luty 2018 13:41
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama