Litepay do Litecoina zmieni świat kryptowalut?

Przez lata Bitcoin i inne kryptowaluty były powstrzymywane przez ich ograniczoną akceptację i brak przypadków użycia - utrzymywane poza królestwem opłacalnej "waluty". Czy LitePay wszystko się zmieni?

We wtorek LitePay, Inc. ogłosiła datę uruchomienia swojej rzekomo natychmiastowej infrastruktury płatności Litecoin (LTC).

LitePay został po raz pierwszy ogłoszony w dniach poprzedzających Boże Narodzenie 2017 r. Teraz - zgodnie z tweetem - infrastruktura LitePay zostanie odsłonięta 26 lutego:

LitePay twierdzi, że umożliwia firmom łatwą akceptację płatności za pomocą Litecoin, a także oficjalne karty debetowe Litecoin z kartą VISA, dzięki czemu transakcje kryptowalutowe z "cyfrowym srebrem" są natychmiastowe i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Zmieni świat kryptowalut

Jeśli się powiedzie, LitePay może potencjalnie zrewolucjonizować krypto-walutę, popychając ją do głównego nurtu.

Kryptowaluta w zasadzie została w znacznym stopniu ograniczona przez minimalne przypadki użycia, niestabilne rynki, spekulacyjne inwestycje, rozwlekłe papiery wartościowe i tandetną infrastrukturę pomiędzy różnymi giełdami - czyniąc proces nieprzyjazny dla użytkownika, który jest o wiele bardziej niedostępny. Argumentowano, że dopóki transakcje kryptowalutowe nie będą tak łatwe jak przesunięcie karty debetowej lub kredytowej, pozostaną poza obszarem głównego nurtu.

Bitcoin już rozbił się na niektórych poważnych barierach na drodze do uznania go za mniej wartościowego zasobu i więcej "waluty". Wielu sprzedawców, którzy kiedyś zaakceptowali bitcoin, przestało, powołując się na długie czasy transakcji i wysokie opłaty - z których oba mogą zostać naprawione w niedalekiej przyszłości.

Litecoin może jednak pokonać Bitcoina.

LitePay twierdzi, że usuwa zmienność związaną z transakcjami kryptowalutowymi, umożliwiając dostawcom natychmiastową akceptację płatności za pomocą Litecoin, a także natychmiastową konwersję Litecoin na waluty fiducjarne, z tylko 1% prowizją związaną z każdą transakcją.

Według Palwasha Saaim, analityka w Lombardi Financial, LitePay będzie naprawdę "odmieńcem". Saaim wyjaśnia :

Użytkownicy Litecoin będą mogli konwertować Litecoiny na dolary i odwrotnie za pomocą kart zgodnych z Visa LitePay, które będą dostępne we wszystkich bankomatach lub firmach obsługujących płatności Visa.

Jeśli LitePay zakończy się sukcesem, szósta co do wielkości kryptowaluta po kapitalizacji rynkowej może po prostu stać się pierwszą, która naprawdę przełamie bariery kryjące się za powrotem kryptowalut, jednocześnie rozpoczynając nową erę akceptacji i użyteczności.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 23:01
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

1 komentarz

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama