Więcej miejsc pracy Crypto w Indiach

luty 08, 2018 118 0

Liczba miejsc pracy i osób ubiegających się o zatrudnienie w sektorze kryptowalut wzrosła znacząco w Indiach, pomimo obecnych postaw w Delhi wobec bitcoina. Znaczący wzrost odnotowano w drugiej połowie ubiegłego roku, okresie wielkiej niepewności co do krypto-przyszłości kraju. W tym miesiącu rząd Indii potwierdził swoje zobowiązanie do wyeliminowania nielegalnego wykorzystania kryptowalut. Nowe przepisy są oczekiwane w marcu.

Liczba ofert kryptowalutowych i związanych z blockchain zwiększyła się o 290 procent w okresie sześciu miesięcy do listopada 2017 r. Trend ten został ogłoszony przez indyjski oddział globalnego rynku pracy. W tym samym okresie wzrosła także liczba wyszukiwań związanych ze słowami kluczowymi związanymi z kryptografią - o 52 procent.

Opisując go jako obiecującą i ekscytującą nową dziedzinę pracy, dyrektor zarządzający Indeed India, Sashi Kumar, zauważył, że sektor ten wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie. Powiedział, że światowy rynek produktów i usług związanych z blockchainiem ma osiągnąć w 2022 roku 7,7 miliarda dolarów, podał Business Standard . Ekspert uważa, że ​​jest to "wskazówka, że ​​w przyszłości powstanie jeszcze więcej miejsc pracy".

Według Indeed, Indie mogą oczekiwać prawdziwie cyfrowej gospodarki, pomimo niedawnego potwierdzenia ministra finansów Aruna Jaitleya, że ​​kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym w kraju. Jego ogłoszenie przyszło z prezentacją budżetu 2018. Indyjska społeczność kryptowalutowa miała nadzieję na większą jasność w kwestii opodatkowania dochodów z kryptowalut. Przedsiębiorstwa chcące inwestować w górnictwo,i firmy zajmujące się handlem również poprosiły o jasne wytyczne dotyczące polityki.

Rząd Indii odpowiedział, tworząc specjalną komisję, która oczekuje się, że zaproponuje ramy regulacyjne po przestudiowaniu kryptowalut i ich implikacjach prawnych. Nowe przepisy powinny zostać przedstawione do końca marca. Mogą one obejmować procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy i środki zapobiegające uchylaniu się od opodatkowania. 

Według doniesień mediów , 10% transakcji bitcoinowych na świecie odbywa się w Indiach. Według stanu na wrzesień 2017 r. Na całym świecie było około 15 milionów użytkowników portfeli, a każdego miesiąca dodawano 200 000 nowych kont. Szacuje się, że 1,5 miliona tych użytkowników mieszka w Indiach.

Wzrost na indyjskim krypto rynku pracy nie jest odosobnionym przypadkiem, ale raczej częścią globalnego trendu. Inne strony o zatrudnieniu ogłosiły również, że miejsca pracy związane z bitcoinami kwitną . Freelancer.com odnotował 82-procentowy wzrost w trzecim kwartale 2017 roku. Australijska firma utrzymuje globalną platformę łączącą pracodawców i freelancerów.

Badanie przeprowadzone przez brytyjski niezależny rynek Peopleperhour.com ujawniło, że popyt na ekspertów w zakresie rozwoju blockchain, krypto-waluty i ICO wzrósł w ubiegłym roku o ponad 500%. Według brytyjskiej platformy, crypto freelancer może zażądać aż 215 funtów za godzinę za swoje usługi. Dzięki 40 godzinom pracy tygodniowo ich miesięczne zarobki przekroczyłyby roczny zarobek większości pracowników w branży usługowej. Niektórzy z tych specjalistów od kryptografii mogą otrzymać przeciętne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii za 25 godzin pracy miesięcznie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Rejestracja na Bitfinex znów otwarta

Reklama

Popularne artykuły

LSK Lisk

LSK Lisk

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty

GAME Gamecredits

GAME Gamecredits

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty