Więcej miejsc pracy Crypto w Indiach

luty 08, 2018 1378 0

Liczba miejsc pracy i osób ubiegających się o zatrudnienie w sektorze kryptowalut wzrosła znacząco w Indiach, pomimo obecnych postaw w Delhi wobec bitcoina. Znaczący wzrost odnotowano w drugiej połowie ubiegłego roku, okresie wielkiej niepewności co do krypto-przyszłości kraju. W tym miesiącu rząd Indii potwierdził swoje zobowiązanie do wyeliminowania nielegalnego wykorzystania kryptowalut. Nowe przepisy są oczekiwane w marcu.

Liczba ofert kryptowalutowych i związanych z blockchain zwiększyła się o 290 procent w okresie sześciu miesięcy do listopada 2017 r. Trend ten został ogłoszony przez indyjski oddział globalnego rynku pracy. W tym samym okresie wzrosła także liczba wyszukiwań związanych ze słowami kluczowymi związanymi z kryptografią - o 52 procent.

Opisując go jako obiecującą i ekscytującą nową dziedzinę pracy, dyrektor zarządzający Indeed India, Sashi Kumar, zauważył, że sektor ten wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie. Powiedział, że światowy rynek produktów i usług związanych z blockchainiem ma osiągnąć w 2022 roku 7,7 miliarda dolarów, podał Business Standard . Ekspert uważa, że ​​jest to "wskazówka, że ​​w przyszłości powstanie jeszcze więcej miejsc pracy".

Według Indeed, Indie mogą oczekiwać prawdziwie cyfrowej gospodarki, pomimo niedawnego potwierdzenia ministra finansów Aruna Jaitleya, że ​​kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym w kraju. Jego ogłoszenie przyszło z prezentacją budżetu 2018. Indyjska społeczność kryptowalutowa miała nadzieję na większą jasność w kwestii opodatkowania dochodów z kryptowalut. Przedsiębiorstwa chcące inwestować w górnictwo,i firmy zajmujące się handlem również poprosiły o jasne wytyczne dotyczące polityki.

Rząd Indii odpowiedział, tworząc specjalną komisję, która oczekuje się, że zaproponuje ramy regulacyjne po przestudiowaniu kryptowalut i ich implikacjach prawnych. Nowe przepisy powinny zostać przedstawione do końca marca. Mogą one obejmować procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy i środki zapobiegające uchylaniu się od opodatkowania. 

Według doniesień mediów , 10% transakcji bitcoinowych na świecie odbywa się w Indiach. Według stanu na wrzesień 2017 r. Na całym świecie było około 15 milionów użytkowników portfeli, a każdego miesiąca dodawano 200 000 nowych kont. Szacuje się, że 1,5 miliona tych użytkowników mieszka w Indiach.

Wzrost na indyjskim krypto rynku pracy nie jest odosobnionym przypadkiem, ale raczej częścią globalnego trendu. Inne strony o zatrudnieniu ogłosiły również, że miejsca pracy związane z bitcoinami kwitną . Freelancer.com odnotował 82-procentowy wzrost w trzecim kwartale 2017 roku. Australijska firma utrzymuje globalną platformę łączącą pracodawców i freelancerów.

Badanie przeprowadzone przez brytyjski niezależny rynek Peopleperhour.com ujawniło, że popyt na ekspertów w zakresie rozwoju blockchain, krypto-waluty i ICO wzrósł w ubiegłym roku o ponad 500%. Według brytyjskiej platformy, crypto freelancer może zażądać aż 215 funtów za godzinę za swoje usługi. Dzięki 40 godzinom pracy tygodniowo ich miesięczne zarobki przekroczyłyby roczny zarobek większości pracowników w branży usługowej. Niektórzy z tych specjalistów od kryptografii mogą otrzymać przeciętne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii za 25 godzin pracy miesięcznie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama