Rząd USA chce sprzedać Bitcoiny przejęte z Dark Web

styczeń 09, 2018 1176 0

Rząd Stanów Zjednoczonych po zatwierdzeniu przez sędziego federalnego w Utah, chce sprzedać 513 bitcoinów i 512 bitcoin cash, które zostały przejęte w wyniku śledztwa z udziałem Aarona Michaela Shamo, sprzedawcy w dark web.

Oczekuje się, że rząd USA sprzedaje wszystkie aktywa kryptowalut Aarona Michaela Shamo (Shamo) po jego niedawnym aresztowaniu, w tym Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BTC) o wartości około 10 milionów USD.

W dniu 31 maja 2017 r. Shamo wraz z innymi operatorami sieci dark web, w tym Drew Wilson Crandall, Mario Anthony Noble i Seanem Michaelem Gygi zostali uznani za winnych spisku w celu dystrybucji kontrolowanej substancji, pomagając w imporcie kontrolowanej substancji, celowego fałszowania narkotyków, wykorzystywanie poczty amerykańskiej w handlu narkotykami, spiskowanie w celu prania pieniędzy i angażowanie się w transakcje pieniężne w zakresie mienia pochodzącego z określonej nielegalnej działalności.

Kiedy operatorzy sieci dark web zostali uznani winnymi zarzutów złożonych przez FBI, monety Bitcoin i Bitcoin Cash zbrodniarzy zostały przejęte.

Rząd USA wyraził zaniepokojenie wysoką zmiennością aktywów krypto, sugerując, że zamiast tego wolałby sprzedać monety. Co więcej, rząd Stanów Zjednoczonych oświadczył, że kosztowne jest bezpieczne przechowywanie zajętych monet w oficjalnym dokumencie sądu wydanym i zatwierdzonym przez sędziego okręgu Utah, Dale A. Kimball.

Monety (BTC i BCH) zostały zajęte i znajdują się pod opieką i kontrolą USS Marshall. Każdego miesiąca USMS nalicza 465 USD miesięcznie opłaty za przechowywanie tych monet. Łączne wydatki na te dwie monety wynoszą obecnie 5.007,70 USD.

Jak rząd USA stracił 2,36 miliarda dolarów

W październiku ubiegłego roku ujawniono, że rząd USA sprzedał 144 336 BTC po cenie 336 USD za Bitcoin po zamknięciu Silk Road. Łączna wartość zajętych monet została sprzedana po 48,5 mln USD. Gdyby rząd posiadał więcej cierpliwości, mieliby wartość 2,4 miliarda dolarów przy obecnej wartości.

W najbliższych tygodniach oczekuje się, że rząd USA rozpocznie sprzedaż 513 BTC i 512 BCH przy obecnej wartości około 9,4 miliona USD.

Śmieszne wydają się tłumaczenia o koszcie przechowywania bitcoin, wynika to jak widać z niewiedzy. Jednak z drugiej strony, gdyby rząd USA wtedy nie sprzedał, być może chciałby zrobić to teraz, a sprzedanie nagle 144 336 BTC mogłoby spowodować spory spadek wartości. Obecna sprzedaż 513 bitcoinów nie będzie miała istotnego wpływu na kurs.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 09:59
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

Reklama