Coinbase odrzuca plotki o wejściu Ripple

styczeń 05, 2018 2785 0

CEO Brian Armstrong stanowczo stwierdził, że ani Coinbase, ani GDAX nie podjęły decyzji o włączeniu jakiejkolwiek kryptowaluty lub zasobu cyfrowego w krótkim okresie. Firma powiedziała w poście na blogu:

Komitet wewnętrznych ekspertów jest odpowiedzialny za określenie, czy i kiedy nowe zasoby zostaną dodane do platformy zgodnie z naszymi ramami. Osoby te - i wszyscy pracownicy w Coinbase - podlegają ograniczeniom dotyczącym poufności i handlu.

Na dzień wydania niniejszego oświadczenia nie podjęliśmy decyzji o dodaniu dodatkowych aktywów do GDAX lub Coinbase. Wszelkie oświadczenia stanowiące inaczej są nieprawdziwe i nieautoryzowane przez firmę.

Oświadczenie giełdy Coinbase zostało wydane po fali niezweryfikowanych plotek, według których GDAX planuje zintegrować Ripple XRP. Skala plotek, które w dużej mierze krążyły po Reddit i Twitterze, wzrosła do tego stopnia, że ​​firma odczuła potrzebę obalenia ich, gdy cena XRP wzrosła.

Natychmiast po wydaniu przez Coinbase oświadczenia kapitalizacja rynkowa XRP spadła z ponad 148 mld USD do 126 mld USD, obecnie jest to około 134 mld dolarów.

Jest mało prawdopodobne, aby zintegrować nowe aktywa, dopóki nie będzie pewne. Na początku grudnia, kiedy Coinbase dodał Bitcoin Cash, pracownik Coinbase lub wykonawca podobno ujawnił integrację dwa dni przed oficjalnym ogłoszeniem.

Coinbase otrzymał falę krytyki ze strony społeczności kryptowalut, w związku z czym Armstrong zapowiedział przeprowadzenie pełnego śledztwa. Prezes stwierdził, że Coinbase będzie podejmować kroki prawne przeciwko pracownikowi lub wykonawcy, którzy ujawnili poufne informacje na temat planów integracji aktywów cyfrowych firmy.

W związku z tym niedawne oświadczenie Armstronga i pogłoski o integracji Coinbase z Ripple zostały również skrytykowane przez niektórych najbardziej znanych ekspertów społeczności.

Dochodzenie w sprawie kontrowersji dotyczących Bitcoin Cash trwa nadal i dopóki nie zostanie zakończone, jest wysoce nieprawdopodobne, że Coinbase będzie dodawać inne kryptowaluty. Dyrektor generalny firmy przyznał, że niektóre ruchy typu "insider trading" zostały zauważone na globalnym rynku wymiany Bitcoin Cash przed publikacją na Coinbase.

20 grudnia Armstrong napisał:

Biorąc pod uwagę wzrost cen w godzinach poprzedzających ogłoszenie, będziemy prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Jeśli znajdziemy dowody na to, że jakikolwiek pracownik lub kontrahent narusza nasze zasady - bezpośrednio lub pośrednio - nie zawaham się natychmiast zwolnić pracownika i podjąć odpowiednich kroków prawnych.

Były menadżer z Coinbase Charlie Lee oświadczył również :

Coinbase nie dodaje w najbliższym czasie nowej monety. Nie ma powodu, żeby kłamać na ten temat ... Zwłaszcza po tym, jak zaskoczyli wszystkich, dodając BCH.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama