Stellar Lumen w Top 10

styczeń 05, 2018 3081 0

Rok 2018 dopiero się zaczął, a 10 najlepszych kryptowalut już wygląda zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Z pierwszej 10 wyleciał np Dash, Monero a blisko jest też Litecoin, zastąpione zostały monetami, które nigdy nie osiągnęły tak wysokich poziomów: tron ​​i stellar. Ten ostatni osiągnął najwyższą wartość w tym tygodniu po trzykrotnym potrojeniu wartości z najniższego poziomu 0,32$. Stellar ma teraz ponad 13 miliardów dolarów kapitalizacji. Leżąc nisko przez pierwsze trzy lata swojego istnienia, lumen jedzie wysoko i przyciąga uwagę mediów.

Stellar jest opisywany jako projekt open-source z "rozproszonym, hybrydowym blockchainem". Istnieje "w celu ułatwienia przenoszenia wartości aktywów, w tym płatności. Sieć Stellar tworzy "otwartą, globalną sieć finansową, w której wszyscy aktorzy - czy to ludzie, sieci płatnicze, czy banki - mają równy dostęp". Jeśli brzmi to trochę jak Ripple, to dlatego, że jest: Stellar to rodzeństwo Ripple'a, stworzone przez współzałożyciela Ripple Jed McCaleba po tym, jak opuścił firmę. Stellar był początkowo forkiem protokołu Ripple, zanim został szeroko przepisany.

Lumens (XLM) to waluta, która zasila Stellar Network, może pochwalić się czasem transakcji poniżej pięciu sekund. Sieć ma stałą stopę inflacji w wysokości 1% rocznie. Podobnie jak Ripple, celem Stellara są instytucje finansowe i korporacje, a firma już podpisała umowy z IBM i Deloitte, ten ostatni jest klasyfikowany jako partner. Celem Stellar, podobnie jak w przypadku wielu kryptowalut, jest stanie się internetowym rozwiązaniem płatności bezpośrednich. Niskie opłaty i szybki czas transakcji to jego dwa największe cele, choć to samo można powiedzieć o wielu altcoinach.

W 2017 r. 29 kryptowalut osiągnęło wysokie zyski, a lumen był jednym z nich. Jego wartość wzrosła o ponad 28 000% w ciągu roku. W ciągu ostatnich 24 godzin na giełdach wymieniono 800 milionów lumenów. Token osiągnął najwyższy poziom 0,9$ w tym tygodniu i obecnie kosztuje około 0,77$.

Niektórzy komentatorzy postrzegają Ripple i Stellar jako zamkniętych w walce o supremację, wprowadzając własną wersję Bitcoin Core kontra Bitcoin Cash. Biorąc pod uwagę podobieństwa między Ripple i Stellar, w tym ich wspólną bazą kodową, ludźmi i odbiorcami docelowymi, porównania te są nieuniknione. Jeśli chodzi o rozwijanie relacji z bankami i innymi instytucjami finansowymi, Ripple ma przed sobą wyznaczoną drogę, ale Stellar ma przewagę w innych obszarach.

Po pierwsze, nie gromadzi ona sobie 60% całkowitej podaży. Z drugiej strony Ripple wciąż posiada 55 miliardów XRP. Całkowita liczba monet istniejących w każdej sieci jest jednak bardzo podobna: 100 miliardów ripple i 103 miliardy lumenów. 17,8 miliarda lumenów już jest w obiegu, z czego dwa miliardy zostały przyznane firmie Stripe w 2014 r. W zamian za pożyczkę w wysokości 3 milionów USD. Jeśli Stripe nadal je posiada, te lumenów są warte miliardy.

Pomimo kosmicznego wejścia Stellara, nie każdy jest przekonany do tej krypto-waluty.

Podobnie jak Ripple, Stellar używa sieci zaufanych węzłów sprawdzających. Podczas gdy każdy może go hostować, Sieć Stellar opiera się na zatwierdzonych węzłach, które mają bliskie powiązania ze Stellar. W rezultacie lumen nie jest prawdziwą zdecentralizowaną walutą. Mówiąc ogólnie, im bliżej kryptowaluta jest dostosowana do inwestorów instytucjonalnych, tym bardziej scentralizowana jest z założenia. To, co jest warte uwagi, Stellar jest przynajmniej mniej scentralizowany niż Ripple.

Można się zastanawiać, czy Stellar jest wart 13 miliardów dolarów kapitalizacji, ale to samo można powiedzieć o wielu kryptowalutach czających się w pierwszej dziesiątce, w tym Ripple, Tron i Cardano. Na nieracjonalnym rynku aktywa są warte każdego nabywcy, który jest w stanie zapłacić za nie, a teraz ta liczba jest wyższa od poprzedniej. Jeśli Ripple może stać się monetą o wartości 3 USD, nie ma powodu, dla którego Stellar nie może kontynuować swojej jazdy w górę. Po miesiącach dominacji bitcoina, powrócił sezon na altcoiny.

Stallar lumen można zakpić na giełdzie Binance.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Artykuły powiązane

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama