Ripple powyżej 3$ z rekordową kapitalizacją

styczeń 04, 2018 1801 0

Cena Ripple rośnie jak na drożdżach, kapitalizacja bankowej kryptowaluty to już ponad 144 miliardy dolarów, jest to około 62% kapitalizacji bitcoina.

Cena Ripple wzrosła już o 56 933 procent od 1 stycznia 2017. Kryptowaluta osiągnęła w zeszłym tygodniu 2 dolary, to 130-procentowy wzrost od 24 grudnia. Obecnie na niektórych giełdach np. Na Korańskiej Bithumb to już ponad 4,3$ na Bitfinex 3.2$.

To umocniło Ripple i dało mu pozycję numer dwa na rynku, z kapitalizacją na poziomie 144 miliardów dolarów, czyli ponad połowę mniej niż kapitalizacja Bitcoin.

Co to jest Ripple?

Dokładniejszy opis znajdziecie tutaj Opis Ripple.

Ripple to rozwiązanie płatnicze oparte na Blockchain dla globalnych transakcji płatniczych na poziomie przedsiębiorstw. Dodanie monety na terminalu cen Bloomberga w połowie grudnia prawdopodobnie rozpoczęło ten rajd.

Niedawna "mania kryptowalutowa" na rynku południowokoreańskim, podczas której prawie połowa obrotów w transakcjach typu Ripple miała miejsce na kilku różnych giełdach w kraju, również przyczyniła się do wzrostu popularności Rippla.

Wiele osób ze środowiska kryptowalut uważa że ripple nie powinien być brany na poważnie jako kryptowaluta, bo jest zamknięty, scentralizowany i rękach banków. Inni mówią nawet o zmowie, która polegać by miała na wybiciu ceny rippla celowo by tym samym obniżyć cenę bitcoin na tyle aby banki mogły się w BTC zaopatrzyć.

Teorie spiskowe są wszędzie. Jednak należy uważać bo cena ripple nie może wiecznie rosnąc. Trzeba też brać pod uwagę maksymalną ilość monet ripple 100,000,000,000 to o wiele więcej niż bitcoin 21 000 000.

Altcoiny

Inwestorzy handlujący altcoinami, osiągneli znaczące zyski w pierwszej 30. Największe zyski to Cardano (ADA) i Stellar (XLM), które zarówno skoczyły o ponad 30% w ciągu dnia, jak i jako Status (SNT), który odnotował ponad 100-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin, oraz TRON z wynikiem 153% w ciągu 24 godzin.

Tymczasem 4-go stycznia przewaga BTC (procent całkowitej kapitalizacji rynkowej) osiągnęła rekordowo niski poziom 32,3%.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama