Dominacja BTC spada poniżej 40%

styczeń 02, 2018 845 0

Pomimo tego, że 2017 był jednym z najbardziej niesamowitych okresów stałych zysków dla bitcoin, rok 2017 kończy się pierwszą kryptowalutą, która traci udział w rynku na rzecz altcoinów. Po spadku do 37,9% w ciągu ostatnich dwóch dni 2017 roku, dominacja rynkowa bitcoina wynosi obecnie zaledwie około 38%.

Obecna globalna kapitalizacja rynkowa Bitcoin to ponad 226 miliardy dolarów, co jest niesamowitą wartością samą w sobie. Oryginalna kryptowaluta obejmuje obecnie w przybliżeniu mniej niż 38% z 628 miliardów dolarów wszystkich kryptowalut. To już drugi raz, gdy dominacja BTC spadła poniżej tego niskiego progu, po raz pierwszy w czerwcu 2017 roku.

Bitcoin zyskuje na popularności od niedawna w czerwcu, osiągając ponad 60% udziału w rynku na początku listopada. Koniec 2017 r. Przyniósł jednak atak ze strony rosnących rywali, by zdusić dominację BTC. Wartość Ripple XRP to obecnie ponad 89 miliardów dolarów. Nakłady rynkowe Ethereum są obecnie bardzo uważnie szacowane na ponad 85 miliardów dolarów. Bitcoin Cash (BCH) również nie są za daleko z ogólną wartością rynkową wynoszącą 41 miliardów dolarów.

Na szczególną uwagę zasługuje też całkiem nowy gracz na rynku kryptowalut Cardano, który obecnie jest 5 pod względem kapitalizacji z wartością około 18,5 miliarda dolarów, wyprzedził nawet Litecoina 13mld $. Cardano ADA jest wart obecnie około 0,71 dolara.

Niewiarygodne jest to, że obecnie istnieje około 129 altów i tokenów ICO, które są warte od 100 milionów do 1 miliarda dolarów według wartości rynkowej.

Z sumą 1 374 monet, które składają się obecnie z ponad 628 miliardów dolarów ekosystemu kryptograficznego, być może nie dziwi fakt, że długi ogon rynku staje się coraz grubszy i obniża wartość btc. Patrząc na to w ten sposób, ten rozwój może nie być złą rzeczą dla bitcoina, ale raczej oznaką dojrzałości rynku. O ile oczywiście nie uważasz, że większość altcoinów i tokenów ICO i tak jest oszustwem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 styczeń 2018 09:05
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama