Telegram Blockchain, natywna kryptowaluta

grudzień 22, 2017 962 0

Pojawiły się doniesienia o tym że popularna aplikacja komunikacyjna Telegram uruchomi własną platformę Blockchain i krypto-walutę. Nowa platforma zostanie nazwana "The Open Network" lub "Telegram Open Network" (TON) i ma opierać się na ulepszonej wersji technologii Blockchain.

Pierwsze raporty z nowej platformy pojawiły się dzisiaj u Anton Rozenberga, byłego pracownika Telegraph z wydawnictwa Telegram. Rozenberg opublikował na Facebooku to, co twierdzi, że jest filmem reklamowym dla nowej platformy (nie ujawnił źródła filmu). Wskazał także, że TON pomoże tym, którzy są pod uciskanymi rządami, ponieważ będą oni w stanie przesyłać pieniądze natywnie za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości. Mogłoby to przełamać kontrolę państwa nad pieniędzmi obywateli, dodał Rozenberg.

 

Waluta TON będzie nazywana "Gram", a platforma będzie natywnie zintegrowana z wieloma najpopularniejszymi aplikacjami do przesyłania wiadomości (nie jest jeszcze pewne, która z nich jest używana). Platforma będzie korzystać z lekkich portfeli, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli pobierać dużego i nieporęcznego Blockchaina.

Platforma TON również nie będzie musiała przechodzić wieloletniego okresu ładowania, jak większość nowych platform, ponieważ aplikacja Telegram ma już 180 milionów użytkowników , jak twierdzi Bloomberg.

Telegram jest już bardzo popularny wśród społeczności Blockchain, ponieważ współzałożyciel Pavel Durov ogłosił:

Jak teraz, cała społeczność Blockchain i kryptowalut korzysta z Telegrama

Enigmatyczny Pavel Durov połączył siły ze swoim bratem, aby uruchomić Telegram w 2013 roku. Aplikacja oferuje szyfrowanie end-to-end, dzięki czemu jest niezwykle przydatna dla dysydentów i zwykłych obywateli żyjących w opresyjnych reżimach. W rzeczywistości, według Bloomberg, Telegram stanowi 40% irańskiego ruchu internetowego. Rząd Iranu jest tak poszkodowany przez funkcje prywatności aplikacji, że zaatakowali Durowa zaocznie w sprawie terroryzmu.

Durov nie przejmuje się zbytnio; przywykł do stawiania czoła rządom krajowym. Razem z bratem utworzyli największą rosyjską sieć społeczną VK, budującą firmę wartą ponad 3 miliardy dolarów. VK był w rzeczywistości bardzo podobny do Facebooka, ale podczas gdy Zuckerberg był w stanie utrzymać kontrolę (i ogromny udział własnościowy), Durov nie był. Kiedy odmówił przekazania danych osobowych użytkowników rosyjskim władzom, był zmuszony sprzedać swój udział w spółce jednemu z sojuszników Putina. Tak więc, choć Zuckerberg miał opcję IPO, Durov używa ICO, aby zarabiać na swoim dziele.

Po wyrzuceniu z VK, Durow opuścił Rosję na dobre, zabierając ze sobą około 300 milionów dolarów i 2000 bitcoinów. Zabrał ze sobą znaczne bogactwa do St. Kitts i Nevis, inwestując wystarczająco w naród karaibski, aby zostać obywatelem. Jednak większość czasu spędza w Dubaju.

Durov twierdzi, że Telegram nie jest na sprzedaż za żadną cenę, ponieważ prywatność jego użytkowników jest zbyt cenna, aby ryzykować:

Nawet za 20 miliardów dolarów, nie jest na sprzedaż. Jest na to dożywotnia gwarancja.

 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama