Premier Izraela Netanjahu twierdzi, że Bitcoin rośnie, ponieważ banki niedługo znikną

grudzień 14, 2017 4202 0

Wraz z błyskawicznym wzrostem wartości Bitcoin w tym roku i szumem medialnym wokół niego, niespodzianką jest, że nie wszyscy światowi liderzy już o tym rozmawiali. Jedną z postaci politycznych jest premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Rozmawiając z dziennikarzami w izraelskim parlamencie, premier został zapytany o radę, czy dana osoba powinna zainwestować w bitcoin, czy też nie. Odpowiedział: "Przede wszystkim, dlaczego nie możesz sprzedawać pieniędzy? Dlaczego nie? To jest to samo. Powodem, dla którego nie możesz sprzedać pieniędzy, jest to, że bardzo się martwisz i chcesz, aby strona pośrednicząca poradziła sobie z ryzykiem. Zapobieganie kradzieży i tego typu rzeczy. Właśnie dlatego banki istnieją. Czy banki skazane są na zaginięcie? Odpowiedź brzmi tak! Czy powinno to być zrobione jutro i czy powinno się to odbyć za pomocą bitcoina? To jest pytanie. Ale prawda jest taka, że ​​właśnie powiedziałem, co napędza bitcoin w górę. "

Netanyahu jest absolwentem MIT, a przed karierą polityczną był doradcą ekonomicznym w Boston Consulting Group.

Podobnie jak wiele innych krajów na całym świecie, Izrael został opanowany przez manię bitcoinową. Lokalne media codziennie zgłaszają zmiany cen, przeprowadzają wywiady z ludźmi, którzy stali się milionerami w ciągu nocy i pokazują długie kolejki ludzi czekających do bankomatów Bitcoin w Tel Awiwie.

Izraelska prasa finansowa koncentruje się także na bitcoin, ponieważ wszystkie produkty związane z kryptowalutami przynoszą obecnie kliknięcia i widzów. Największą historią w tej chwili jest kwestia spółki notowanej na giełdzie w Tel Avivie, która przechodzi na wydobycie bitcoinów. Jego cena akcji wzrosła o 3,750%, zanim organ regulacyjny wyszedł przeciwko niemu. Inną historią, która obecnie znajduje się w nagłówkach w tym kontekście, jest lokalny deweloper kryptowalut Colu, który zarabia 14,5 miliona dolarów od największej izraelskiej firmy holdingowej IDB Development Corporation. Oczekuje się również, że izraelski organ nadzoru ogłosi do końca miesiąca przyjazne ramy prawne dla ICO.

 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama