Kapitalizacja kryptowalut w wysokości pół biliona dolarów

grudzień 13, 2017 2380 0

Kryptowaluty kontynuują swój niesamowity wzrost, a połączona kapitalizacja rynkowa wszystkich walut cyfrowych osiąga 500 miliardów dolarów. Prawie dokładnie rok temu - całkowita kapitalizacja wynosiła około 15 miliardów dolarów. Dzisiejsze ruchy cenowe zapewniają łączny zwrot całego sektora do około 3 333% rok do roku. Praktycznie każdy, kto rok temu był właścicielem krypto i nadal go posiada, jest zwycięzcą.

Porównanie rok do roku

W ubiegłym roku pierwszymi dziesięcioma walutami cyfrowymi pod względem kapitalizacji były:

 1. Bitcoin, 12,5 miliarda dolarów
 2. Ethereum, 713 mln USD
 3. Ripple, 241 mln USD
 4. Litecoin, 177 mln USD
 5. Monero, 114 milionów dolarów
 6. Ethereum Classic, 86 milionów dolarów
 7. Dash, 64 mln USD
 8. Steem, 41 mln USD
 9. MaidSafeCoin, 37 mln USD
 10. Augur, 34 miliony dolarów

Dzisiaj lista wygląda następująco:

 1. Bitcoin, 292,7 mld USD
 2. Ethereum, 58,8 mld dolarów
 3. Bitcoin Cash, 27,5 mld USD
 4. Litecoin, 18 miliardów dolarów
 5. Ripple, 14,6 miliarda dolarów
 6. IOTA, 12,8 mld USD
 7. Dash, 7 miliardów dolarów
 8. NEM, 5 miliardów dolarów
 9. Monero, 4,7 mld $
 10. Bitcoin Gold, 4,6 miliarda dolarów


W ubiegłym roku dwie z tych walut (Bitcoin Cash, Bitcoin Gold) nawet nie istniały, a co najmniej jeden (IOTA) był sprzedawany po niewiarygodnie niskich cenach. W tym czasie tylko pięć największych kryptowalut przekroczyło pułap rynkowy na poziomie 100 milionów dolarów; dziś 23 największe waluty cyfrowe mają ponad 1 mld USD w kapitalizacji rynkowej. Aby znaleźć walutę z kapitalizacją wynoszącą "tylko" 100 milionów dolarów, należy przewinąć do liczby 92 na liście.

Wielu ekspertów, zwłaszcza ze świata " tradycyjnych finansów ", uważa, że ​​cyfrowy rynek walutowy znajduje się w epickiej bańce. Nienawidzący Bitcoin i JP Morgan Chase CEO Jamie Dimon również nazywa Bitcoin bańką, jednak uważa, że cena ​​może ona sięgać nawet 100 000 $. Globalny główny ekonomista szwajcarskiego banku UBS napisał niedawno:

Bańka kończąca wszystkie bąbelki trwa. Kryptowaluty mają wartość tylko wtedy, gdy są akceptowane jako waluty. Nie można ich jednak użyć do najważniejszej transakcji w gospodarce, a podaż kryptowalut może wzrosnąć i nigdy nie spaść (co czyni je marnym zasobem wartości).

Podczas gdy cyfrowa waluta może w rzeczywistości znajdować się w bańce, warto pamiętać, że minione bąbelki często trwały latami i rosły znacznie większe niż ktokolwiek się spodziewał. Dimon może mieć rację, jeśli chodzi o prognozę Bitcoina na 100 000 $. W takim przypadku, zanim pęknie bańka, wielu z was, którzy czytają to dzisiaj, będzie milionerami - a niektórzy z was będą miliarderami.

Są jednak oznaki, że to wcale nie musi być bąbelek. Technologia ma tendencję do naśladowania tak zwanej " krzywej S ", w której adopcje początkowo rosną powoli, następnie wzrastają wykładniczo w linii prawie pionowej, a następnie spłaszczają się ponownie po osiągnięciu masowej adopcji. Jeżeli przyjęcie cyfrowej waluty faktycznie następuje po krzywej S, to wielka katastrofa, której wielu się spodziewa, może nigdy nie nastąpić. O ile spodziewane są spadki i wzrosty, to korekta na poziomie 80-90% może się wcale nie pojawić.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama