Bittrex ostrzega przed pump and dump

listopad 28, 2017 2280 0

Pump & dump, to zjawisko które opisaliśmy jakiś czas temu w atrykule, od dawna są synonimem rynków kryptowalut, stają w obliczu ograniczeń. Bittrex podkreślił swoją determinację w walce z praktyką, która utrzymuje się na kilku giełdach. W aktualizacji warunków korzystania z usługi Bittrex powtórzył, że wymaga słabej widoczności schematów pompowania i zrzutu oraz zawiesza konta uznane za uczestniczące w takiej działalności.

Zjawisko pump and dump było na długo przed tym, zanim popularna była krypto-waluta. Można je odnaleźć na giełdach, co uwieczniono na scenie grosza Jordana Belforta z The Wolf of Wall Street.

W erze altcoinów występują głównie dwie formy tych kontrowersyjnych schematów:

Fałszywe wiadomości 

Za pomocą forów dyskusyjnych, mediów społecznościowych i blogów, ogłasza się że konkretny alt jest hiper i super, czasami pojawiają się zrzuty ekranu fałszywych wiadomości dotyczących nowych platform, zmian w wykazach i głównych partnerstw. Celem jest nakłonienie kupujących do kupowania monet, a tym samym zawyżenia ich ceny, zanim kupujący, którzy weszli wcześniej, gdy cena skoczy w górę mogą zrzucić swoje tokeny i dokonać ostrego wyjścia. Takie zachowanie może mieć miejsce w ciągu godzin, dni lub tygodni.

Flash Pumps

Druga główna pompa i zrzut to członkowie zamkniętej grupy, którzy wszyscy są na scamie. Kiedy podaje się nazwę monety, która ma być pompowana, jest wyścig do kupienia, a następnie zrzucenia go, zanim z kolei zrobią to nowi nabywcy. Ogromna pionowa zielona świeca, a po niej odpowiadająca jej czerwona, charakteryzuje pompy flash, które mogą zmobilizować się i rozbić w ciągu kilku minut.

Grupy na telegramie o nazwach takich jak Crypto4pumps i Bigcryptopumps i tym podobne konspirują do wybierania monet o małej kapitalizacji, często na giełdzie Bittrex. Obecnie druga największa na świecie giełda bitcoinów, z 24-godzinnym wolumenem w wysokości 1,2 miliarda dolarów, Bittrex jest głównym celem. Na stronie znajduje się prawie 300 monet i żetonów, z których wiele ma minimalne ściany sprzedaży, co czyni je podatnymi na manipulacje.

W ostatniej aktualizacji swojej polityki handlowej Bittrex ogłosił, że "nieaktualne" zlecenia trwające ponad 28 dni zostaną usunięte, a minimalny rozmiar zamówienia handlowego zostanie zwiększony. Zakończył  stwierdzeniem dotyczącym taktyki manipulacji na rynku", pisząc :

Bittrex aktywnie zniechęca do wszelkiego rodzaju manipulacji na rynku, w tym grup pomp. Zgodnie z naszymi warunkami świadczenia usług zawiesimy i zamkniemy wszystkie konta prowadzące tego typu działania i powiadomimy odpowiednie władze.

Zakazywanie P & D i zapobieganie im to oczywiście dwie bardzo różne sprawy. Monety, które szybko zyskały na wartości, są wyraźnie widoczne na pierwszej stronie Bittrex, przyciągając więcej kupujących. Czy to z powodu chciwości, czy z FOMO, niektórzy kupcy ślepo podążają za zielonymi świecami, ścigając się z pompami z niewielkim szacunkiem dla przyczyny nagłego wzrostu monety.

Mniej dobroczynne dusze powiedzą, że inwestorzy, którzy nie przeprowadzają własnych badań, nie czytają na temat tego co kupują itp. zasługują na wszystko, co dostają. Niemniej jednak, gdy kryptowaluta przechodzi do głównego nurtu, szalejąca manipulacja monetami niewiele poprawia na już niestabilnych rynkach dla nowych uczestników. Napływ funduszy instytucjonalnych pomógł rynkom kryptowalut wzrosnąć do prawie 300 miliardów dolarów.

Handlowcy, którzy pamiętają najwcześniejsze dni kryptowalut, mogą rzucić ironiczny uśmieszek na wzmiankę o takich słowach, jak "Fontas" i "trollbox". Był to czas, kiedy każda moneta miała niewielki limit rynkowy, a waluty takie jak Peercoin i Feathercoin zostały wysłane na Księżyc na Btc-e, zanim spadły w otchłań. Tak długo, jak niepłynne monety będą notowane na głównych giełdach, P & D będą kontynuowane. Nowoprzybyli w kosmosie, zaintrygowani obiecywanym szybkim zarobkiem, dobrze aby się dowiedzieli, że najbardziej opłacalnym posunięciem jest często kupowanie bitcoinów i trzymanie ich. Jest to jedna z niewielu strategii inwestycyjnych, która daje zysk. Sprawdźcie sobie sami ile kosztował bitcoin rok temu, 733 dolary.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama