Rewolut mówi, że Bitcoin to nie oszustwo

listopad 24, 2017 1769 0

Revolut, alternatywa dla bankowości cyfrowej, zamierza w swojej aplikacji uruchomić obsługę kryptowalut do grudnia.

CEO Revolut Nikolay Storonsky, nie zgadza się ze słynnymi słowami Dimona, że ​​"Bitcoin jest oszustem".   

Wygląda na to, że głos starych, stęchłych, tradycyjnych bankierów, ośmieszanie Jamie Dimona o Bitcoin kilka miesięcy temu nadało ton opiniomtego gatunku tradycjonalistów. Oczywiście istnieje opozycja , ale nic dziwnego, że opozycja pochodzi także od młodszych, bardziej nowoczesnych myślicieli.

Kiedy retoryka i hejt wymierzony w Bitcoin przez bankierów zaczynają brzmieć powtarzalnie, staje się coraz bardziej oczywiste, że na rynku jest strach i niepewność . Banki mają monopol na pieniądz od ponad wieku, ale na jego drodze pojawiają się zakłócenia.

Ten monopol jest obecnie kwestionowany, po pierwsze dzięki technologiom takim jak kryptowaluty i ich wpływ jako cyfrowej alternatywy dla fiat. Podobnie jak w przypadku startupów takich jak Revolut, którzy stoją za Bitcoinem i powiązanymi z nim monetami, i którzy próbują zmienić ustalony model bankowy.

Zdaniem Storonsky'ego Bitcoin nie jest oszustem, jak to ujął Dimon, ale raczej widzi monetę podobną do złota - i istnieją mocne argumenty, że Bitcoin staje się cyfrowym złotem w miarę jego ewolucji.

"Z pewnością nie są oszustami" - powiedział Nikolay Storonsky.

Wiele z nich reklamuje Bitcoin Cash jako alternatywę dla Bitcoin , który może być używany jak gotówka, z niższymi opłatami transakcyjnymi i krótszymi czasami. Jednak pomimo mniejszej ilości realnego zastosowania Bitcoina, jest w nim ogromna wartość.

"Wykorzystanie w świecie rzeczywistym złota jest dość ograniczone, ale wciąż istnieje ogromny rynek, ogromne ilości, które są sprzedawane na rynku, a te wielkości określają cenę złota" - powiedział Storonsky.

"Pytanie:" Gdzie jest prawdziwa cena złota? " Nikt tego nie wie, podobnie jest z Bitcoinem. Wolumeny rosną, cena spada, nie ma implikacji Bitcoin w realnym świecie, jest dość ograniczony."

Podczas gdy Dimon i jego koledzy siedzą po jednej stronie na Wall Street , linie podziału są coraz słabsze. Twierdzenia były takie, że Bitcoin jest w bańce, podczas gdy inni dosłownie powiedzieli, że bańka dopiero się zaczyna.

Prezes Credit Suisse, Tidjane Thiam, powiedział:

"Z tego, co możemy zidentyfikować, jedynym powodem, dla którego dziś można kupić lub sprzedać Bitcoin, jest zarabianie pieniędzy, co jest samą definicją spekulacji i samej definicji bańki".

Ale z drugiej strony Mike Novogratz zgadza się, że może pojawić się bańka, ale są też pieniądze .

"Ceny będą wyprzedzać miejsca, w których powinny być. Po drodze można zarobić dużo pieniędzy i to właśnie planujemy."

Bez względu na to, co mówią bankowcy, jest jasne, że Bitcoin jest siłą, którą należy traktować poważnie, nie jest już niewiarygodny i infiltruje rynek. Nawet Goldman Sachs zmienili swoją retorykę stwierdzając:

"Przy całkowitej wartości prawie 120 mld USD coraz trudniej jest inwestorom instytucjonalnym ignorować kryptowaluty. Obecnie istnieje ponad 800 kryptowalut, ale tylko 9 ma limit rynkowy przekraczający 1 mld USD. "

Te liczby są już bardzo nieaktualne ...

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama