88% Japończyków słyszało o Bitcoin

listopad 20, 2017 687 0

Ostatnie badanie przeprowadzone wśród 10 000 mężczyzn i kobiet w całej Japonii pokazuje, że 88% z nich słyszało o bitcoinie. Spośród tych, którzy mają bitcoin, 47% stwierdziło, że używali go w sklepach detalicznych, ale długoterminowe inwestycje są głównym powodem zakupu bitcoin przez większość respondentów.

Firma zajmująca się badaniem rynku globalnego z agencjami w ponad 90 krajach Macromill Group przeprowadziła niedawno badanie na temat świadomości i wykorzystania bitcoina wśród Japończyków. Uczestniczyło w nim dziesięć tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku od 20 do 69 lat w całej Japonii.

Rząd japoński zalegalizował Bitcoin jako metodę płatności w kwietniu. W lipcu zadeklarowali sprzedaż bitcoin bez podatku konsumpcyjnego. Od tego czasu więcej Japończyków słyszało o bitcoinie, ponieważ coraz więcej sklepów zaczyna akceptować walutę cyfrową i promuje ją w tym procesie.

Spośród 10 000 respondentów, Macromill Group stwierdził, że 56,2% twierdzi, że słyszało o bitcoinie, ale nie wie, co to jest. Dla porównania, 31,4% stwierdziło, że wie, co to bitcoin, a 12,4% przyznaje, że nie wie, co to jest. Firma podsumowała:

Ogólnie rzecz biorąc, wskaźnik poznawczy był wysoki, 88%.

Spośród respondentów, którzy słyszeli o bitcoinach, 82,9% stwierdziło, że ich nie kupili. Tylko 2,7% stwierdziło, że kupiło go i obecnie posiada trochę, podczas gdy 2% twierdzi, że kupiło go, ale obecnie nie jest właścicielem.

Ponieważ coraz więcej osób zaczyna używać bitcoinów i staje się świadoma cyfrowej waluty, przyciąga do niego także więcej sprzedawców, od małych sklepów ma i pa do dużych sieci handlowych. Na przykład gigant z branży elektronicznej Bic Camera zaczął akceptować bitcoiny we wszystkich lokalizacjach w całym kraju w lipcu ze względu na popularne zapotrzebowanie. Giełda Coincheck twierdzi, że obecnie ponad 5 000 akceptantów w Japonii akceptuje bitcoiny, a kolejne są regularnie dodawane.

Kiedy respondenci, którzy mają bitcoin, zapytani o to, czy wykorzystali go do opłacania towarów i usług w sklepach, 47% stwierdziło, że tak, podczas gdy 53% odpowiedziało, że nie.

Na pytanie, jaki rodzaj działalności chcieliby zaakceptować, akceptuj płatności bitcoinowe, najczęściej odpowiedzią były "sklepy convenience", z których 43% chce, a następnie "witryny e-commerce", preferowane przez 40% respondentów. 31% powiedziało "restauracje i kawiarnie", 29% "sieci sklepów z elektroniką" i 28% "supermarkety".

Wśród respondentów, którzy obecnie posiadają bitcoin, 42% stwierdziło, że kupili, ponieważ "interesowałem się wirtualną walutą". Ten sam odsetek respondentów powiedział: "Myślałem, że bitcoin rozprzestrzeni się w przyszłości." Tymczasem 33% odpowiedziało, "Myślałem, że to będzie opłacalne", a 30% powiedziało "Lubię nowe rzeczy".

Ponadto, większość respondentów, 54% , ujawniło, że kupili Bitcoin jako inwestycję długoterminową. Tymczasem 42% kupiło ją jako inwestycję krótkoterminową, a 34% zakupiło Bitcoin, aby płacić za towary i usługi.

Japonia w świecie kryptowalut stanowi wzór do naśladowania dla reszty świata, nie tylko ze względu na dużą świadomość społeczeństwa ale także ze względu na pozytywne stanowisko rządu oraz zwykłych ludzi wobec walut cyfrowych. 

Świadomość w Polsce

U nas w kraju sprawa niestety wygląda gorzej, w mediach publicznych straszy się nas bitcoinami, oraz zrobionymi bez podstawowej wiedzy o temacie reportażami typu: "nabici w bitcoina", miernotę tego reportażu podsumować to można tylko jednym zdaniem - nie znam się to się wypowiem.

W sieci można też znaleźć artykuły opisujące w złym świetle scamy typu np. Dascoin i słusznie bo dascoin to oszustwo które podszywa się pod popularność kryptowalut a sam nią nie jest, jednak ilustracjami do takich artykułów są obrazki z bitcoinem, to pokazuje niską świadomość ludzi, a co gorsze dziennikarzy.

Mamy nadzieję że się to zmieni, po to też tu jesteśmy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama