Policja wysłana do Bithumb, pozew zbiorowy użytkowników

listopad 14, 2017 1944 0

Użytkownicy Bithumb, największej na świecie giełdy kryptowalut, złożyli pozew zbiorowy w związku z kosztowną utratą serwera 12 listopada. Mimo że trwało to tylko 90 minut, przerwa kosztowała handlowców miliony dolarów, występując w szczytowym momencie szaleńczego handlu Bitcoin Cash. Jeden klient skarżył się na utratę 250 milionów.

Ponieważ Bitcoin Cash ustanawiał w niedzielę nowe rekordy, uderzając w najwyższe poziomy, zanim gwałtownie spadł, handlowcy z Bithumb mogli tylko patrzeć z frustracją gdy serwer przestał działać. Gniew zainteresowanych handlarzy spowodował, że policja została wysłana do kwatery głównej Bithumb w Seulu w poniedziałek rano jako środek ostrożności. The Korea Times cytuje urzędnika Bithumb, który mówi:

Omawiamy środki mające na celu zrekompensowanie środków inwestorom. Spełnimy nasze prawne i społeczne obowiązki dotyczące tego problemu.

To jednak nie wystarczy dla niektórych handlowców, którzy wciąż są rozgniewani po tym, jak stracili lukratywne zyski, które można było uzyskać na huśtawkach BCH. Giełda, która stanowi około 75% obrotu w całej Korei Południowej, została uderzona przez proces sądowy od około 3000 klientów, którzy zostali dotknięci awarią serwera.

Podstawa prawnego działania zainteresowanych podmiotów gospodarczych wynika z faktu, że Bithumb był uprzednio zagrożony w czerwcu, kiedy podobny wpływ wywarł na niego obrót na Ripple. Twierdzą, że istnieją krytyczne problemy z serwerami giełdy, które wciąż nie zostały naprawione. Zbliżające się postępowanie sądowe rodzi pytania dotyczące zobowiązań giełdowych i tego, czy mogą one zostać pociągnięte do odpowiedzialności za przestoje spowodowane wyjątkowo wysokim obrotem lub czynnikami zewnętrznymi.

W czerwcu pozew zbiorowy został złożony na Florydzie po tym, jak giełda Krakena została zaatakowana przez ataki DDoS, rzekomo kosztujące handlowców do 1 miliona dolarów. Często takie sprawy rozstrzygają się poza sądem, a powodowie składają formalną skargę, aby zmusić pozwanego do wypłacenia szybkiego odszkodowania. Prawdopodobieństwo że klienci Bithumb otrzymają odszkodowania przyznane przez sąd jest wątpliwe.

Większość obrotów podczas weekendowego boomu na bitcoin cash pochodzi z Korei Południowej. W ciągu ostatnich 24 godzin, wolumen Bitcoin cash na Bithumb wyniósł 1,16 miliarda USD, gdy w tym czasie bitcoin 445 milionów USD. Handel kryptowalutami jest ryzykownym biznesem.

Pomimo problemów z serwerami Bithumb, globalny rynek kryptowalut ustanowił w niedzielę nowy rekord, osiągając 25 miliardów dolarów wolumenu. Biorąc pod uwagę ogromną sumę pieniędzy, można bezpiecznie założyć, że pozew dla Bithumb nie będzie ostatnim tego rodzaju.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 14 listopad 2017 13:46
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama