BitPico grozi wykonaniem Bitcoin Hard Fork

listopad 10, 2017 1205 0

Tajemnicza osoba lub grupa działająca pod nazwą "BitPico" obiecała, że ​​aktywuje hard fork SegWit2x zgodnie z planem, pomimo decyzji czołowych zwolenników o zawieszeniu kontrowersyjnej propozycji skalowania na czas nieokreślony.

Jak informowaliśmy w środę, grupa czołowych developerów SegWit2x - w tym deweloper Jeff Garzik, kierownik projektu Mike Belshe i prezes firmy Bitmain, Jihan Wu - opublikowali wspólne oświadczenie odwołujące forka, aż osiągnięty zostanie konsensus dotyczący aktualizacji. Z tymi wpływowymi osobowościami wzywającymi do zawieszenia forka społeczność odetchnęła z ulgą, że uniknięto podziału blockchain - lub przynajmniej odłożono na później.

Jednak co najmniej jedna grupa zobowiązuje się do aktywacji hard forka zgodnie z planem. Ta osoba lub grupa to BitPico, nieznany dotąd podmiot, który mimo to był aktywny na liście mailingowej SegWit2x.

Oto pełne oświadczenie BitPico, które zostało wysłane w odpowiedzi na wspólne oświadczenie odwołujące forka:

Wykonujemy forka, niezależnie od tego. Zmniejszenie trudności w tej chwili jest strategią. Zastanawiacie się, dlaczego zniknął 30-procentowy współczynnik szybkości sieci? To są nasi górnicy, którzy będą kontynuować to, co zostało rozpoczęte ... Garstka ludzi nie może powstrzymać tego, nad czym nie mają kontroli ... 

Kim jest BitPico?

Najważniejszą częścią zagrożenia grupy BitPico w SegWit2x jest to, że kontrolują 30% bitratu i sprawili, że zniknął z sieci. Ale pomimo tego śmiałego twierdzenia, nikt nie jest całkiem pewien, kim lub czym jest BitPico. To, w połączeniu z kilkoma innymi obserwacjami, sprawia, że ​​przysięga, że hard fork zostanie aktywowany zgodnie z planem, wydaje się wątpliwy.

Po pierwsze, BitPico nie podpisał umowy New York (Nya), która aktywowała SegWit2x. Gdyby BitPico rzeczywiście był tak wpływowy, jak twierdzi, na pewno byłoby więcej dowodów jego istnienia.

Po drugie, BitPico stwierdziło w e-mailu w zeszłym miesiącu, że ich pula stanowi 1,72% globalnego hashrate i że są one w trakcie dodawania kolejnych 3-4% do końca października. Tak więc, według własnego uznania, oznaczałoby to, że ich udział powiększył się o co najmniej 24% w mniej niż dwa tygodnie - jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ta grupa ma bardzo mały ślad online poza wolnym repozytorium Github i rzadko wykorzystywany kanał na Twitterze.

Po trzecie, chociaż stopa hashrate spadła nieznacznie od środy, spadek nie jest aż o 30% i najprawdopodobniej jest częścią normalnych wahań sieci.

Wreszcie zagrożenie wydaje się puste, nawet jeśli akceptujesz twierdzenie grupy, że jego oprogramowanie jest " klasy korporacyjnej ", dlatego nie jest aktywne na Github. Nawet jeśli grupa odpowiadała za 30% hashrate, to nie byłoby wystarczające, aby SegWit2x był "łańcuchem o największym stopniu trudności", co jest standardem, który firmy wspierające SegWit2x, takie jak Xapo i Coinbase, stwierdziły, że użyłyby do ustalenia, który blockchain to "Bitcoin".

Biorąc pod uwagę te czynniki, wydaje się, że nie należy brać poważnie zagrożenia BitPico, o aktywacji SegWit2x.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 12:29
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama