Putin nakazał wydanie narodowej kryptowaluty

październik 16, 2017 2416 0

Prezydent Rosji Władimir Putin podobno postanowił wydać narodową kryptowalutę, “kryptorubel” Rosyjski minister komunikacji i mass mediów ujawnił pewne szczegóły na temat tej nowej waluty.

Rosyjski minister komunikacji i mediów, Nikolay Nikiforov, powiedział na zamkniętym spotkaniu z członkami Moskiewskiego Stowarzyszenia Kapitałowego, Putin nakazał wydanie własnej krypto-waluty.

Decyzja ta odbyła się w zeszłym tygodniu na spotkaniu, w którym Putin kontaktował się z najważniejszymi organami rosyjskimi, nakazał bankowi centralnemu nie tworzyć "niepotrzebnych barier" dla kryptowalut. Nawiązując do treści dekretu rządu w sprawie wydania kryptowaluty, Nikiforov powiedział:

Jestem tak pewny, że wkrótce będziemy uruchamiać kryptowalutę z jednego powodu: jeśli nie, to w ciągu 2 miesięcy nasi sąsiedzi w Eurazjatyckiej Wspólnocie Gospodarczej to zrobią.

Wstępne szczegóły Kryptorubla

Nikiforov wierzy, że uda się szybko wydać kryptorubla. Urzędnik powiedział również, że skuteczność nowej kryptowaluty będzie "usprawniać płacenie podatku dochodowego od osób fizycznych", co sprawi, że nowa waluta stanie się prawnym środkiem płatniczym w Rosji.

Obecnie kraj ma płaską stawkę podatku dochodowego w wysokości 13 procent. Jednak Putin wezwał do reformy systemu podatkowego w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Nakazał dostosowanie kodeksu podatkowego w 2018 r.

Ponadto kryptorubel nie może być wydobywany, powiedział minister, dodając, że "najprawdopodobniej będzie to model zamknięty o pewnej wielkości emisji regulowanej".

Kryptorubel nie jest legalizacją kryptowalut

Minister wyjaśnił, że w kwestii regulacji kryptowalut:

Utworzenie kryptorubla nie byłoby równoznaczne z legalizacją bitcoina i innych kryptokowalut. Kryptowaluta Rosji powinna wykorzystywać rosyjską kryptografię.

Po spotkaniu z Putinem w zeszłym tygodniu regulatorzy postanowili, że Rosja będzie regulować kryptowaluty. Minister finansów współpracuje z bankiem centralnym w celu sporządzenia projektu ustawy, której oczekuje się pod koniec roku, zgodnie z ministrem finansów Antonem Siluanovem.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama